יש לכם שאלות בנוגע לנהיגה ללא רישיון?

השאירו פרטים לקבלת ייעוץ

נהיגה ללא רישיון מתייחסת למספר מצבים שונים: החל מנהיגה מבלי שהנהג הוציא רישיון נהיגה, דרך נהיגה בזמן פסילה וכלה בנהיגה ללא רישיון בתוקף. לכל אחד ממצבים אלו דין והתייחסות שונים מצד מערכת המשפט, אך המכנה המשותף לכולם הוא הצורך להיוועץ בעורך דין המתמחה בדיני תעבורה, על מנת לוודא כי העונש שיושת עליכם (ואשר במקרים מסוימים יכול אף להגיע למאסר בפועל) יהיה נמוך ככל הניתן ותואם את נסיבות המקרה. על כן בכל מצב בו אתם מואשמים בנהיגה ללא רישיון ההמלצה היא לפנות לעורך דין תעבורה לייצוג משפטי. 

 

נהיגה ללא רישיון בתוקף:

נהיגה עם רישיון שפג תוקפו (כלומר רישיון נהיגה או רכב שלא חודש) נחשבת לעבירה פחות חמורה משאר המצבים של נהיגה ללא רישיון, ולמערכת המשפט נטייה להתחשב במי שיסדיר את הנושא ויחדש את רישיונו בהקדם. כמו כן גם למשך התקופה בה הרישיון לא היה בתוקף נודעת חשיבות ודינו של מי שנהג עם רישיון שפקע תוקפו לפני חודש אינו זהה למי שנהג עם רישיון שפקע תוקפו לפני שנה. לעיתים אף ניתן יהיה לקבל הקלה בעונש אם הרישיון לא חודש עקב קשיים כלכליים או טכניים. על כן מומלץ באישום מסוג זה להיות מיוצג על ידי עורך דין הבקיא בדיני התעבורה בכדי לוודא שכל פרטי המקרה יובאו בחשבון בעת ההחלטה אם להרשיע בעבירה ואיזה עונש לגזור.

 

נהיגה ללא רישיון מתאים ונהיגה ללא הוצאת רישיון בכלל:

עברות אלו קבועות בסעיף 10 לפקודת התעבורה [נוסח חדש], התשכ"א-1961, והן נחשבות עבירות חמורות במיוחד. נהיגה ללא רישיון מתאים פירושה לדוגמא נהיגה על רכב מסחרי כאשר הרישיון שיש לנהג הינו לרכב פרטי בלבד, או נהיגה על רכב פרטי כשיש רישיון רק לאופנוע.

נהיגה ללא הוצאת רישיון כלל מתרחשת רוב אצל נערים שלוקחים רכב רק "לסיבוב" עוד בטרם הוציאו רישיון נהיגה או אצל אנשים שלאורך שנים לא הצליחו לעבור "טסט" ופשוט התייאשו והחליטו לנהוג ללא רישיון. הרשעה בגין עבירות אלו יכולה להוביל לשלושה חודשי פסילה לפחות, כאשר ניתן בנוסף לגזור על מי שהורשע בעבירה זו עד לשנתיים מאסר בפועל. חשוב לדעת שכיום ישנם שופטים אשר לא מהססים לקבוע עונשי מאסר בפועל בגין עבירות אלו על מנת ליצור הרתעה. מכאן שישנה חשיבות רבה לייצוג על ידי עורך דין תעבורה בהליכים משפטיים בעבירות אלו – בדומה לחשיבות של ייצוג משפטי בכל הליך פלילי.

נהיגה בזמן פסילה:

העבירה של נהיגה בזמן פסילה קבועה בסעיף 67 לפקודת התעבורה [נוסח חדש], התשכ"א-1961, והעונש בגינה יכול להגיע עד לשלוש שנות מאסר. מאחר שמדובר בעבירה שהאישום בגינה יכול להוביל למאסר בפועל, חשוב מאוד להיות מיוצגים בכל ההליכים המשפטיים, כולל בחקירת המשטרה, על ידי עורך דין המתמחה בתחום ואשר יוכל לייצג את האינטרסים שלכם על הצד הטוב ביותר.

כתובת: בר כוכבא 23, בני ברק | מייל: sivan@horeshlaw.com טל:054-4447063